Mail Okuyarak Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Mail Okuyarak Nasıl Para Kazanırım?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi, yeni iş sahalarını ortaya çıkarmaktadır mail okuyarak para kazanmak da bu yeni ortaya çıkan işlerden birisidir. Evden iş yapmak isteyenler ya da ek iş arayanlar için büyük bir fırsattır. E-mail hizmetini kullanan herkesin kolay bir şekilde yapabileceği bir iş olmasının yanı sıra çok fazla bilgi birikimine de ihtiyaç yoktur. Bu iş sayesinde boş zamanınızı kolayca gelire dönüştürmeniz mümkündür.

Pin
Mail Okuyarak Para Kazanma

Mail Nedir?

İnternet üzerinden gönderilen dijital mektup olarak tanımlayabiliriz. Elektronik posta olarak da isimlendirebileceğimiz mail ile fotoğraf, müzik, video gibi birçok veriyi bir başka kişiye aktarabilmeniz mümkündür. Her geçen gün kullanıcısı artan e-posta hizmeti ara yüzü kolay ve ücretsiz bir sistemdir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kâğıt ve kalemin yerini sanal ortamda gönderilen mail almıştır. Genellikle resmi işlerde kullanılsa da bireysel kullanıma da açıktır.

Mail Hesabı Nasıl Açılır?

Mail, kullanımının ücretsiz olmasının yanında yeni bir hesabın açılmasını ücretsiz bir hizmet halinde sunan bir uygulamadır. Ara yüzü basit olduğu için hesap açmak da oldukça kolaydır. Mail hesapları bu hizmeti sunan çeşitli sitelerden veya Google üzerinden açılabilmektedir. Öncelikle Google hesabı açarken kullanıcı adı ve şifre belirlenmelidir. Belirlenen şifrenin güvenlik açısından kolay tahmin edilemeyecek düzeyde olması güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra hesabınız aktif hale gelecektir.

Mail Okuyarak Para Kazanma Siteleri Hangileridir?

Doğal olarak her e-postayı okuduğunuzda para kazanmanız gibi bir durum söz konusu değildir. Hangi mailleri okuyarak para kazanabileceğinize karar veren siteler mevcuttur. Hangi mailleri okuyacağınızı belirleyip yerine getirdiğiniz görevler başına belirli ücretler veren bu siteleri sizin için derledik.

MyPoints

Mail okuyarak para kazanma siteleri arasında favori olan bu siteyi kullanmak için 13 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. MyPoints hesabını yeni açan kullanıcılara 10 USD bonus vermektedir. Size verilen görevleri tamamladıkça hesabınızda para birikmektedir. MyPoints sitesinden kazanmış olduğunuz bakiyelerinizi nakit paraya dönüştürebileceğiniz gibi sitenin anlaşmalı olduğu satıcılardan ürün satın alarak da harcama yapabilirsiniz. Türkiye’de bu hizmet desteklenmediği için hesabınızı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyormuş gibi oluşturmanız tavsiye edilmektedir. Sitenin görevlerini yerine getirdiğiniz takdirde yapmış olduğu ödemeleri PayPal veya Amazon hediye kartları şeklinde alabilirsiniz.

Inbox Dollars

Inbox Dollars, kullanıcılarına 80 milyon doların üzerinde ödeme yapmış aktif bir hizmet olmasının yanı sıra mail okuyarak para kazanma denilince akla gelen ilk sitedir. Bu siteye üye olmak için de 13 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte Türkiye’de desteklenmediğinden Amerika, Almanya, Hindistan veya İrlanda’da yaşıyormuş gibi hesap oluşturmanız gerekmektedir. Inbox Dollars sitesi, kullanıcılarına verdiği görev başına en az 10 dolar vermektedir. Bu ücretleri de kendi banka hesabınıza aktarıp dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Inbox Pays

Mail okuyarak para kazanmak isteyen bireylerin tercih ettiği bir diğer site de Inbox Pays’tir. Bu siteye kaydolmak ücretsizdir. Inbox Pays, size gönderdiği e-postalar içerisinde çeşitli görevler verir ve günde en fazla 3 mail gönderir. Yaptığınız görevler karşılığında ödemenizi gerçekleştirir. Bakiyeniz 50 dolara ulaştığında ise paranız PayPal hesabınıza gönderilir. Bu siteye kaydolmak için de hesabınızı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyormuş gibi oluşturmanız gerekmektedir.

Points 2 Shop

E-posta adresiniz ile kolay biçimde kaydolabileceğiniz bu site size video izleme, anket doldurma gibi belli görevler vermektedir. Bu görevleri yerine getirdiğinizde iste ödemenizi alabilmektesiniz. Diğer sitelerde olduğu gibi bu siteden de ödemenizi alabilmeniz için PayPal hesabınızın olması şarttır.

Inbox Cash

Mail okuyarak para kazanma sitelerinden bir başkası olan Inbox Cash sitesi de kullanıcılarına belirli görevler verip bu görevleri kişilerin e-posta hesaplarına gönderir. Sitenin kullanıcıları da bu görevleri yerine getirdikçe para kazanabilirler. Özellikle belirteceğimiz husus ise Inbox Cash için aktiflik oldukça önemlidir. En fazla 15 gün site içerisinde aktiflik göstermemeniz durumunda hesabınız kapatılır ve herhangi bir gelir elde edemez hale gelirsiniz. Eğer para kazanmak istiyorsanız sitenin gönderdiği her görevi eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Sistemde ödemeler Perfect Moneyt, Faucet Pay ve Payeer ile yapılmaktadır. Aynı zamanda ödemelerinizi Bitcoin olarak da alabilirsiniz. Ödeme almak için hesabınızda en az 0,01 USD olması şarttır. Ayrıca referans kodunuz ile siteye yönlendirdiğiniz her kişi başından 0,20 USD ödeme alırsınız.

Matrixmails.com

Ücretsiz bir platform olan matrixmails.com yaklaşık 20 yıldan beri insanları mail okuyarak para kazanma imkânı vermektedir. Bu site kullanıcılarına okumaları gereken e-postaları gönderir. Ayrıca internet sitelerine tıklamak, oyun oynamak ve makale yazmak gibi başka görevler de vermektedir.  Kullanıcılar bu verilen görevleri yaptıklarında ödemelerini alabilmektedirler. Ödemeler AlertPay aracılığıyla yapılıp görev başı 2 dolar olarak belirlenmiştir. Kazanılan miktar tamamen kişinin performansına bağlıdır. Yani gün içerisinde ne kadar görev yaparsanız o kadar para kazanırsınız.

MoneyMail.in

Ara yüzü oldukça basit olmakla birlikte kolay bir şekilde kazanç elde etmenizi sağlamaktadır. MoneyMail.in, okuduğunuz her e-posta için 0.20-200 Rs kazanmanızı sağlamaktadır. Rs kazanmanız için aktif olmalı ve her gün en az bir mail okumalısınız. Ayrıca referans olduğunuz her bir kullanıcı için ise 100 Rs kazanabilirsiniz.

Sendearnings.com

Mail okuyarak kazanç sağlayabileceğiniz bir başka site ise sendearnings.com platformudur. Ücretsiz biçimde hesap oluşturduktan sonra verilen görevleri yerine getirdikçe para kazanabilirsiniz. Her okuduğunuz mail için 1 dolar ödeme alabilirsiniz. Ödemelerinizi ise hesabınızda 30 dolar olduğunda alabilirisiniz. Bu site de aktiflik oldukça önemlidir. Hesap içerisinde altı ay boyunca aktif olmadığınız takdirde hesabınız kapanır.

Paisalive.com

Ücretsiz oluşturabileceğiniz hesaplardan e-posta okuyup bunu kazanca çevirmenize yardımcı olacak paisalive.com, günlük olarak okumanız gereken mailleri size göndermektedir. Belirtilen talimatlara uyarak okuduğunuz maillerin karşılığında 0.25 ila 5.00 Rs arasında ödeme yapılmaktadır. Siteye üye olduğunuzda 99 Rs kazanırsınız. Ayrıca referans olarak uygulamayı önerdiğiniz 10 kullanıcı için ise 10 Rs kazanırsınız. Paisalive.com, ödemelerinizi 15 günde bir çekler aracılığıyla yapmaktadır.

Cash4offers.com

Bu site online olarak para kazanmanızı sağlamaktadır. Ödemelerinizi hızlı bir şekilde yapan cash4offers.com hesabınızı açtığınızda sizi 5 dolar ile ödüllendirir. Sitenin size göndermiş olduğu mailleri okuyarak ya da verdiği diğer görevleri yaparak çok hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Bu konunun yanı sıra bir önceki makalemiz olan Gmail Hesabı Satarak Para Kazanma konusunada göz atabilirsiniz.

Pin
Mail Okuyarak Para Kazanma
Oyla post

“Mail Okuyarak Para Kazanma Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

2