Bayanlara Evde Para Kazanma Fikirleri

Evde boş zamanlarını değerlendirmek ve aynı zamanda para kazanmak isteyenler için vereceğimiz bayanlara evde para kazanma fikirleri sayesinde kolay bir biçimde para kazanmanız mümkündür. Bu yazıda özellikle ev hanımlarını evde zahmetsiz bir şekilde para kazanmalarını sağlayacak fikirler vereceğiz konumuzun tamamına göz atarak sizlere uygun olan işi tercih edebilirsiniz.

Ev Kadını Evde Nasıl Para Kazanır?

Ev kadınları el yatkınlıklarına göre kendi evlerinde çalışarak para kazanma imkanına sahiptirler. Evden para kazanmak isteyen kişilerin el becerileri neye yatkınsa ona göre iş seçmeleri gerekmektedir. Bu durum onların işin devamlılığını getirebilmeleri adına büyük yarar sağlayacaktır. Ev hanımlarına vereceğimiz tavsiyeler sayesinde ilk etapta küçük miktarlarda para kazansalar da zamanla bu paranın miktarı artacaktır. Bir de evde para kazanma işlerinin birçoğunda işe zaman ayırmak oldukça önemlidir. Kişiler sorumluluklarını aldıkları işleri zamanında teslim ederek kendilerini bu işte kanıtlayabilirler. Haydi şimdi ev kadınlarının evde nasıl para kazanabileceklerine bakalım:

Mum Yaparak Para Kazanma

Mum satarak para kazanma işi, yaratıcı ve bu alanda ilgisi olan kişilerin kolay bir şekilde para kazanmasını sağlar. Evde kısa bir sürede hazırladığınız mumları fabrikalara satabileceğiniz gibi kendi sosyal medya hesaplarınızdan ya da online alışveriş sitelerine yükleyerek de satışlarını gerçekleştirebilirsiniz. Mumun boyutuna, rengine ve kullanılan malzemenin maliyetine göre mum ücretleri değişmektedir. Ev hanımlarının yapabileceği bir iş olmakla birlikte bu durum keyifli bir şekilde gelir elde etmenize de yardımcı olacaktır. Üstelik bu sayede kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Pin
Bayanlara Evde Para Kazanma Fikirleri

Bitki Yetiştirerek Para Kazanma

Bitki ve çiçeklere meraklı bir bireyseniz bitki yetiştirerek para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yetiştirdiğiniz bitkileri sosyal medya hesaplarında ve online alışveriş sitelerinde satabilmeniz mümkündür. Bu iş zamanınızı alacak olsa da uzun vadede sizlerin gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu hususta tek yapmanız gereken şey bitkileri tanıyarak gerekli bakımlarını yapmaktır.

İkinci El Kıyafet Satışı

Evde duran, artık giyilmeyen kıyafetleri belirli uygulamalar üzerinden satarak para kazanmanız mümkündür. Yapacağınız şey, satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürünün fotoğrafı ile birlikte ürünün bilgilerini uygulamaya girmektir. Sattığınız ürün ile ilgilenen kişiler ile anlaştıktan sonra ürünleri kargolayarak bu işlem karşılığında para kazanabilirsiniz.

Nikah Şekeri Paketleyerek Para Kazanma

Evde Nikah şekeri paketleyerek para kazanma işinde ihtiyacınız olan tek şey el becerisidir. Nikah şekeri satışı gerçekleştiren kişiler ile görüşerek alacağınız işlerden yaklaşık olarak her bir ürün için 1 TL kazanabilirsiniz. Bu nedenle ne kadar çok ürün hazırlarsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. Dilerseniz el çabukluğu olması için birkaç arkadaşınızla ekipçe de nikah şekeri paketleyip para kazanabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Ev hanımlarının neredeyse tüm gününün evde olmasından kaynaklı olarak ev içerisinde bir arkadaşa ihtiyaç duymaları oldukça doğaldır. İşte bu iş tam size göre. Uygulama üzerinden verilen hayvan bakıcılığı ilanlarından görerek anlaştığınız bir hayvanı evinizde bakabilme şansınız bulunmaktadır. Sizden beklenilen şey burada size emanet edilen hayvana en iyi şekilde bakmanız ve günde en az bir kere yürüyüşe çıkartmanız olacaktır. Üstelik evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanma işinde de tek bir ücretlendirme sistemi yoktur. Yani bakıcılığını üstlenecek kişi bakacağı zaman dilimine göre kendi ücretini kendi belirleyecektir. Ayıracağınız vakte ve ilgiye göre kendi maaşınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Çevrimiçi Veri Girişi ile Para Kazanma

Bu işi yapmak için ihtiyacınız olan şeyler bilgisayar ve internettir. Çevrimiçi veri girişi işini yapmak için profesyonel bir şekilde bilgisayar kullanıcısı olmanıza gerek yoktur. Bilgisayar üzerinde birkaç programın kullanımını bilmeniz dahi bu işi yapmanız için yeterli olacaktır. Bu işi genel olarak firma sahipleri bilgileri doldurmak için çevrimiçi veri girişi yapacak çalışan aramaktadırlar. Genel olarak çevrimiçi veri girişi işinden işlem başından 20 TL para kazanabilirsiniz.

Bayanlara Evde Para Kazanma FikirleriPin
Bayanlara Evde Para Kazanma Fikirleri

Evde Para Kazanmak İçin Ne İş Yapabilirim?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte herhangi bir işe gitmeden evde para kazanmanız mümkündür. Bayanlara evde para kazanma fikirleri adlı bu makalemiz sayesinde işi olmayan kişiler, ev hanımı olan kişiler ve boş vaktini değerlendirmek isteyen kişilerin evde yapabilecekleri işler ile vakitlerini nakit paraya dönüştürebilme imkânı vardır. Evde oturduğunuz yerde kolay biçimde yapabileceğiniz işlerin neredeyse hiçbirinde uzman olmanız gerekmemektedir. Basit birkaç bilgi ve beceri ile evinizden para kazanabilirsiniz. Size evde para kazanmak için yapabileceğiniz işleri derlemiş bulunuyoruz;

Sabun Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

Sabun satışı gerçekleştiren şirketler ve sabun üretimi yapan fabrikalardan alacağınız sabun paketleme işi sayesinde evden çok kolay biçimde para kazanabilirsiniz. Burada el çabukluğu oldukça önemlidir. Aldığınız siparişleri ne kadar erken teslim ederseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz. Paketlediğiniz her 200 üründe 1500 TL gibi bir ücretlendirme yapılmaktadır. Evde sabun paketleyerek para kazanma işi hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma

Günlük ve kolay biçimde para kazanma yollarından olan makale yazma işinde yapmanız gereken ilk şey araştırma yapmak ve bu konu hakkında eğitici videolar izlemektir. Forum siteleri üzerinden verilen makale siparişlerini alarak siparişi istenilen doğrultuda yazmanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus yazım ve noktalama işaretleridir. Bu iki şey makalenizin kalitesini belirlemektedir. Makalenizin kalitesini belirleyen bir başka şey ise kelimelerdir. Kelimelerin çok sık tekrar etmemesine de özen göstererek çok daha iyi makaleler üretebilirsiniz. Makale yazma işi günlük bir iş olduğu için sabit bir ücretlendirmesi olmamakla birlikte her 100 kelime için yaklaşık 4 TL gibi bir ücret alabilirsiniz.

Network Yaparak Ürün Satışı

Popüler kişisel bakım ve diyet ürünleri satışı gerçekleştiren network firmaları ile anlaşma sağlayarak prim usulü para kazanmanız mümkündür.  Anlaşma sağladığınız firma size her ay ürünlerin tanıtımının yer aldığı katalog göndermektedir. Siz de bu katalogdaki ürünleri tanıdığınız veya çevrenizdeki diğer insanlara anlatarak satışını gerçekleştirdiğiniz taktirde sattığınız ürünler başına para kazanabilirsiniz.

Yorum Yaparak Para Kazanma

Evde gelir elde etmek isteyen kişilerin ve evdeki boş zamanlarını değerlendirmek isteyen kişilerin kolay biçimde yapabilecekleri bir diğer iş ise yorum yaparak para kazanmaktır. Bu iş için ihtiyacınız olan şey bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Yorum yaparak para kazanma işini yapmak için bilgisayar hakkında her şeyi biliyor olmanıza gerek yoktur. Sadece yapmanız gereken şey bu işi yapabileceğiniz platformlara üye olmak ve gelen görevleri yerine getirmektedir. Bu işi yaptıracak kişiler size neye yorum yapmanız gerekiyorsa o konu hakkında bilgi verip, siz de o konu hakkında mantıklı yorumlar yapmanızı istemektedirler. Yorum yaparak para kazanma işi hakkında detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Evde Ne Tür İşler Yapılabilir?

Ev hanımlarının aklından geçen en önemli sorulardan birisi de evde ne tür işler yapılabilir sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde birçok kişi artık rahatlığı açısından evden iş yapmaya geçmiş bulunmaktadır. Bazı kişiler ise zaten evde oldukları için evde vakit geçirirken aynı zamanda para kazanma yolunu tercih etmektedir. Evde para kazanmanız için ise çeşitli işler yapabilme şansınız bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse şunları örnek şunları sıralayabiliriz;

Para Kazanmak İçin Ne İş Yapabilirim?

Evde para kazanmak konusunda kararlı olan kişiler için iş olanakları oldukça geniştir. Her geçen gün yeni iş sahaları oluşmaktadır. Oluşan bu yeni iş sahaları iş arayan ve para kazanmak isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Size sıralayacağımız olan bu işleri kolay biçimde yaparak para kazanma imkânınız vardır. Haydi bu işlerin neler olduğuna bakalım;

Davetiye Tasarlayarak Para Kazanma

Çevrimiçi davetiye tasarlayarak para kazanma işi için ihtiyacınız olan tek şey bilgisayardır. Bu iş bilgisayar konusunda biraz bilgi gerektirebilmektedir. Davetiye tasarlamak için öncelikli olarak yapmanız gereken şey tasarımı yapacağınız uygulamayı belirlemektir. Daha sonra güzel ve şık bir tema seçerek yola koyulabilirsiniz. Bu işte yaratıcılık oldukça önemlidir. Tasarladığınız davetiyeleri bizzat kendiniz de satabilirken davetiye firmalarına da satabilme imkânınız bulunmaktadır. Tasarımlarına göre davetiyelerin ücretlendirmelerini tasarımı yapacak olan sizler belirleyerek güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Kanaviçe Yapıp Satmak

Dilediğiniz şekilde ve modelde yapmış olduğunuz kanaviçeleri online satış platformlarından satarak para kazanabilirsiniz. Kanaviçenin modeline ve kullanılan ip miktarında göre kanaviçelerin fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Herkesin yapamayacağı bir iş olduğu için bu sektörde alıcı oldukça fazladır. Kanaviçe yaparak para kazanma işi dikiş nakış konusunda eli yatkın olan kişilerin yapabileceği bir iş modelidir.

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanma

Dil bilen kişilerin evde kolay şekilde yapabileceği bir iş türüdür. Dizi ve filmlere altyazı çevirmenliği yapılabileceğiniz gibi kitaplara da çevirmenlik yapabilirsiniz. Normal metinlerle birlikte akademik yazıların da çevirisini yaparak müşteri portfolyonuzu geniş tutabilirsiniz. Bu işe sahip olmak için çevirmenlik işi veren sitelere başvurmanız ve buraları sık sık takip etmeniz gerekmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Birçok firma memnuniyet açısından anketlere oldukça önem vermektedir. Firmalar kendi istedikleri sonuçları alabilmek adına ücret karşılığı istedikleri doğrultuda anketlerin cevaplanmasını istemektedir. Bu iş ilanlarını ise çeşitli forum siteleri aracılığı ile duyurmaktadırlar. Anket doldurarak para kazanmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey forum sitelerinden bu anketlere ulaşarak firmaların istedikleri gibi sunulan anketleri doldurmak olacaktır.

Bayanlara Evde Para Kazanma FikirleriPin
Bayanlara Evde Para Kazanma Fikirleri

Bayanlar İçin Kolay Para Kazanma Yolları

TÜİK’ten alınan verilere göre Türkiye’de yaklaşık 18 milyon ev hanımı bulunmaktadır. Bu kadınlar evde bulundukları zamanda ev ekonomisine destek olmak adına ya da kendi ihtiyaçları karşılayabilmek ve para kazanmak için çeşitli iş arayışlarına girmektedir. Bayanlara evde para kazanma fikirleri ile vereceğimiz para kazanma yollarını uygulamak için herhangi bir sermayeye ya da tecrübeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Evden çalışacağınız için zaman sorunu da ortadan kalkmaktadır. Haydi bayanlar için kolay para kazanma yollarının neler olduğuna bir bakalım;

İŞKUR Projesi

Türkiye İş Kurumu, iş hayatına atılmak isteyen ev kadınlarına yönelik bir proje sunmuş bulunuyor. Kadınlar bu proje sayesinde aylık yaklaşık 1000 TL gibi sabit gelire sahip olmuş oldular. Bu projenin detayları şu şekilde açıklanmış bulunmaktadır; İŞKUR evde çalışmak isteyen kadınlar için evde paketleme işi projesini hayata geçirmiştir. Bu işi yapmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey İŞKUR’a başvuru formu doldurmaktır. Daha sonra başvuru incelenip onaylandığında İŞKUR tarafından kişilere SMS bilgisi gönderilmektedir. İşi kabul ettiğiniz takdirde günde 3-4 saatinizi alacak bu işten yaklaşık 1000 TL kazanmanız mümkündür.

Çocuk Bakarak Para Kazanma

Bayanlar için kolay para kazanma yollarından birisi de çocuk bakmaktır. Bu işi çocuk bakma konusunda tecrübe sahibi olan kişilerin yapması oldukça önemlidir. Ebeveynlerin çalışması ile birlikte aileler çocuklarını emanet edecekleri kişiler aramaktadırlar. Böyle bir ilana başvurduğunuzda çocuğa evinizde bakabilmeniz mümkündür. Evde kazanç elde etmek için oldukça güzel bir yöntem olan bu işte aylık 3 bin ile 5 bin arasında gelir elde edebilirsiniz.

Evde Katlama ve Ütüleme Yaparak Para Kazanma

Ev hanımlarının sık sık yaptığı işlerden birisi de ütü yapmaktan geçmektedir. Peki ya bu ütüyü yaparak para kazanmanızın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Neredeyse 81 ilden yapabileceğiniz bu iş için evinizde kendinize çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey hemen hemen her evde bulunan ütü ve ütü masasıdır. Bu işte sizden beklenilen anlaştığınız firmanın gönderdiği ürünleri güzel bir şekilde ütüledikten sonra kırışmaması adına özenle katlamanızdır. Son olarak katlamış olduğunuz ürünleri firmanın verdiği iğne yardımıyla ambalajlayarak satışa uygun duruma getirmeniz gerekmektedir.

Evde Kına Paketleyerek Para Kazanma

Kadınların evde kolay şekilde para kazanabilmelerini sağlayan işlerin başında kına paketleme işi gelmektedir. Bu işi veren firmalar ile konuşarak anlaştıktan sonra gönderilen ürünleri paketleyerek para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok paketlerseniz o kadar çok para alırsınız. El hızına bağlı olarak aldığınız para değişmekle birlikte yaklaşık 200 paketleme işinde 50-70 TL kazanç elde edebilirsiniz. Ayda düzenli olarak 25 gün yaptığınız işten en az 2.500 TL kazanmanız mümkündür.

Evde Para Kazanma Yolları

Kişilerin yeteneklerine, ilgilerine ve becerilerine göre yapabilecekleri iş de bu duruma bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu işler sayesinde hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Kişiler herhangi bir işe gitmeden ev ortamından pratik bir şekilde çalışma imkanına sahiptir. Bu sayede istediğiniz saatte ve istediğiniz şartlarda çalışabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için evde para kazanma yollarını derledik;

Sanal Asistanlık

Sanal asistanlık işi, internet üzerinden yaparak para kazanabileceğiniz deneyim gerektirmeyen bir iş modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu iş için ihtiyacınız olan tek şey boş zaman ve bilgisayarınız olacaktır. Sanal asistanlık işinden para kazanmak için size verilen görevleri yerine getirmeniz beklenmektedir. Bu görevler e-posta okumak ve yanıtlamak, blog içeriği oluşturmak ve şirketin internet sitesini yönetmektir. Bunun haricinde yapabileceğiniz ve yerine getirebileceğiniz görev olanakları oldukça geniştir. Yaptığınız işe ve harcadığınız zamana göre 3000 TL gibi paraları aylık olarak kazanabilirsiniz

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun oynayarak para kazanma, eğlenirken para kazanmayı mümkün kılan bir iştir. Önemli olan şey ise oynadığınız oyunda profesyonelleşmektir. Artık oyunda uzman olduğunuzu düşündüğünüzde oyunu video kaydına alarak ve YouTube üzerinden yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra canlı yayın açarak para kazanma platformları üzerinden de oyun oynayarak işinizi yapabilirsiniz. Başlangıçta az bir miktar para alsanız dahi izleyici kitleniz genişledikçe aldığınız para da artmaktadır.

Seyahat Acenteliği

Seyahat acenteliği işi, evde para kazanmak isteyenler için minimum çaba maksimum kar getiren bir iş modelidir. Bu işi yapabilmek için çok iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Araştırmanız sonrasında istenilen doğrultuda rezervasyon ve seyahat düzenlemesi yapılması gerekmektedir. Kişiler seyahat acentesi aradıklarını internet üzerinden ilan aracılığıyla duyururlar. Bu işi yapmak istiyorsanız bu ilanları sık sık takip etmenizde fayda vardır.

Amigurimi Yapıp Satmak

Genellikle kadınların ilgi ve becerisine uygun olan amigurimi yaparak satış sağlamanız mümkündür. Satışlarınızı kendi sosyal medya hesaplarınızdan gerçekleştirebileceğiniz gibi online alışveriş sitelerine de yükleyebilirsiniz. Ancak bu işi yapmak için işe elinizin yatkın olması gerekmektedir. Çünkü oldukça büyük emek isteyen bir iştir. Amigurimi yapma işi, para kazandıran hobiler arasında yer almaktadır.

Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkânı

Belediyelerin ev hanımlarına sunduğu iş imkanları sayesinde iş sahibi olmanız mümkündür. Her belediyenin ev hanımlarına sunduğu iş imkanları farklıdır. Belediyelerin kadınların evde çalışıp para kazanmaları için birtakım çalışmaları bulunmaktadır. Bunun için bulunduğunuz şehrin belediyesine başvurabilirsiniz. Ya da şehrin internet sitesini sık sık ziyaret edebilirsiniz.

Belediyeler, düzenledikleri organizasyonlarda kadınları görevlendirebildikleri gibi kadınların iş sahibi olabilmeleri için mesleki eğitim kurslarını da ücretsiz bir şekilde vermektedir. Belediyeler kadınlara takı yapma, maske dikme, kıyafet dikme, davetiye katlama, nikah şekeri yapma gibi işleri de vermektedir. Tabii bahsedildiği üzere her belediyenin faaliyeti birbirinden farklıdır. Bu nedenle belediyeyle iletişim halinde olmanız gerekmektedir.

Evden Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Kadınlar kendi ayakları üzerinde durabilmek adına ya da aileye katkı sağlamak için evde bazı işlere atılmak istemektedir. Fakat bu işlerin neler olduğunu bilmediklerinde bu arayışları olumsuzlukla sonuçlanmaktadır. Makalemizde evden para kazanmak isteyen bayanların yapabilecekleri işleri sırasıyla listeledik.

 • El yapımı ürünleri internet ortamında satmak
 • Evden pişirdikleri yemekleri satmak- catering hizmeti
 • Evde cüzdan yapıp satmak
 • Takı tasarımı ve üretimi yapıp satmak
 • Parfüm üretimi
 • Stok fotoğraf çekip satmak
 • Paketleme ve katlama işi
 • Kozmetik ürünlerin satışını gerçekleştirmek
 • Evden terzilik yapmak
 • İğne oyaları yapıp satmak
Oyla post

“Bayanlara Evde Para Kazanma Fikirleri” üzerine 5 yorum

 1. Mrb evde kına paketleme işi istiyorum Gaziantep evde yapmaya kına paketleme lütfen cvp bekliyorum lütfen arayabilirsiniz Gaziantep içi

  Cevapla
Yorum yapın

2