Adım Atarak Para Kazanma Uygulamaları

Adım Atarak Para Kazanma

Günümüzde pek çok yere ulaşım sağlarken yürümeyi tercih ediyoruz. Ya da canımız sıkıldığında yürüyüş yapmak istiyoruz. Peki yürüdükçe para kazanma imkânınız olduğunu biliyor muydunuz? Adım atarak para kazanma, yürüyüş yapmayı seviyorsanız ve işiniz gereği sürekli yürümek durumundaysanız tam size göre bir iş. Böylelikle pasif gelir elde etmiş olabilirsiniz. Yani zaten yapmış olduğunuz eylemi paraya dönüştürebilirsiniz. Dolayısıyla adım atarak para kazanma uygulamaları sayesinde ayrı bir efor sarf etmeden para kazananız mümkündür.

Adım Atarak Para Kazanmayı Sağlayan Uygulamalar

Adım atarak para kazanmayı sağlayan belli başlı uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalarda belirli bir adım sayısına ulaştığınızda adımlarınızı paraya dönüştürebilir ya da uygulamanın anlaşmalı olduğu mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. İşte size bunları gerçekleştirebileceğiniz uygulamaları derledik;

Pin
adım atarak para kazanma uygulamaları

SweatCoin

SweatCoin, adım atarak para kazanmayı sağlayan ilk uygulamalardan birisidir. Uygulama Android ve IOS cihazlar tarafından ücretsiz bir şekilde desteklenmektedir. Uygulamayı indirip kaydolduktan sonra belli izinleri vermeniz durumunda attığınız adımlar SweatCoin uygulamasınca sayılmaktadır. Gün sonunda uygulamaya giriş yaparak gün içerisinde atmış olduğunuz adımları SweatCoin adındaki kripto para birimine dönüştürmeniz gerekmektedir. Uygulama size ortalama olarak her 100 adım için 1 adet SweatCoin vermektedir. Adım atmanın yanı sıra uygulama içerisinde yer alan reklamları izleyerek de para kazanmanız mümkündür.  Biraz düşük bir miktar olsa dahi tek yapmanız gereken şey yürürken uygulamayı aktif hale getirmektir.

MapMyFitness

Sağlıklı yaşamayı teşvik eden bir uygulama olan MapMyFitness, kullanıcılara belirli yürüyüş hedefleri koyarak bu hedefe ulaştıklarında puan vermektedir. Bu puanları nakit paraya dönüştürme imkânınız bulunmamaktadır, ancak biriken puanları uygulama içerisindeki marketten çeşitli ürünler satın alarak kullanabilirsiniz.

Evidation

Google Play ve Apple Store’da ücretsiz olan Evidation bir sağlık uygulamasıdır. Uygulama içerisinde adım atmanın yanı sıra uyuyarak ve yemek yiyerek de puan kazanmak mümkündür. Uygulama içerisinde belirtilen görevleri yerine getirdiğiniz takdirde biriken puanları paraya dönüştürebilirsiniz. Her 10 bin puan için 10 dolar ödeme yapıldığını bilmenizi isteriz. Uygulama içerisinde aktif olmanız uygulama için oldukça önemlidir.

Optimity

Optimity uygulamasını, Android ve IOS cihazlardan ücretsiz şekilde indirmeniz mümkündür. Uygulama içerisinde yalnızca adım atarak değil uygulamayı arkadaşlarınıza önererek yani referans sistemi ile kazanabileceğiniz gibi, uygulamanın belirttiği sitelerde gezinerek de para kazanabilirsiniz. 1 hafta boyunca uygulamanın size verdiği görevleri yerine getirmeniz durumunda 10 dolar ödemeniz gerçekleşmektedir.

Runtopia

Türkiye’de de birçok aktif kullanıcısı olan Runtopia, adım atarak para kazanma uygulamaları arasında oldukça popülerdir. Uygulama içerisinde adım attıkça ve fitness programlarına katıldıkça para kazanabilirsiniz. Runtopia önceden yalnızca PayPal üzerinden ödeme gerçekleştirirken artık Sports Coin adındaki kripto para ile ödeme gerçekleştirmektedir. Ödemelerinizi coin ile almak istemezseniz uygulama içerisinde yer alan mağazadan ürünler alarak da biriken puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Pin
Adım Atarak Para Kazanma

Winwalk

Winwalk uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en büyük özelliği GPS özelliği ile değil, telefonunuzda yer alan adım sensörü ile çalışıyor olmasıdır. Bu sayede şarj ve internet tüketiminizi en aza indirmektedir. Uygulama içerisinde günlük 10 bin adım sınırı bulunmaktadır. 10 bin adımdan fazla atınca ek olarak ücret alamamaktasınız. Winwalk gün içerisinde atmış olduğunuz 10 bin adım için 13 dolarlık bir ödeme yapmaktadır. Aynı zamanda uygulamada yalnızca yürüyerek değil anket doldurarak, yorum yazarak, video izleyerek de para kazanabilirsiniz.

Higi

Henüz ülkemizde bulunmayan Higi, şu an sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet vermektedir. Önümüzdeki günlerde tüm dünyada aktif hale gelmeyi planlayan uygulamada sizin vücut endeksinize göre adım sınırınız planlanıyor. Bu belirlenen sınıra ulaştığınızda ise para kazanıyorsunuz.

Pk Revards

Pk Revards, şu an sadece IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilmektedir. Bu uygulamada adım atarak ve koşarak puan biriktirebilirsiniz.  Biriken bu puanlarınızı hediye çekine dönüştürebilmeniz mümkündür.

Healtywage

Doğrudan yürüyerek para kazandıran bir uygulama değildir; yürüyerek verdiğiniz kiloların miktarında göre para kazanabilirsiniz. Uygulama içerisinde sizinle aynı kiloya ve cinsiyete sahip biriyle rakip oluyorsunuz ve yarışıyorsunuz. Tamamen hırsın ve azmin ödüllendirildiği bir uygulama olarak tanımlamak yanlış olmaz.

Sund

Sund, yürüyerek para kazanma uygulamaları arasında oldukça yenidir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da adım attıkça para kazanabilirsiniz. Ancak düşük ödeme rakamlarına sahiptir. Yine de birkaç uygulamayı bir arada kullanarak gelir elde etme imkânınız bulunmaktadır.

Oyla post
Yorum yapın

2